W internecie znajduje się ogromne mnóstwo różnych stron. By znaleźć odpowiednią musimy skorzystać z wyszukiwarki i wpisać określoną frazę. Wtedy otwiera się lista wyników, na której najczęściej klikamy na jedną z pierwszych kilku pozycji. Powoduje to, że jedynie te strony są odwiedzane przez największą ilość internautów. Właśnie dlatego trzeba dziś stosować pozycjonowanie, by w ogóle przebić się przez ten ogromny gąszcz innych stron i dla interesującej nas frazy być na szczycie listy wyników. Pozycjonowanie stron internetowych nie jest łatwe do wykonania, ale zdecydowanie się opłaca. Sprawdzamy jak to działa.

Dostosowanie kodu i treści strony

By dobrze pozycjonować stronę, musimy wiedzieć o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim na co patrzą roboty wyszukiwarek internetowych, czyli małe programy przeszukujące non stop sieć, w poszukiwaniu nowych stron i aktualizacji tych już wcześniej odnalezionych. Należy zmienić zarówno kod jak i samą treść tak, by strona stała się “przyjazna” dla wyżej wymienionych programów i zapisanych w nich algorytmów. Czasami oznacza to konieczność przepisania niemalże całej witryny na nowo. Dlatego też wiele osób korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy są w stanie tak dostosować witrynę, by była ona wyżej w wynikach wyszukiwania. Sprawi to, że z pewnością zostaniemy zauważeni w sieci.

Rozmieszczanie linków w sieci


Drugim niezmiernie ważnym punktem, jeżeli chodzi o dobre pozycjonowanie stron internetowych, jest umieszczenie do nich odnośników w różnych miejscach w Internecie. Zasadą jest bowiem to, że roboty wyszukiwarek gdy natrafią na taki link, rozumieją go jako większą popularność naszej witryny. Im większa natomiast popularność, tym wyżej strona ostatecznie znajdzie się w wynikach. Dlatego też warto dodać odnośnik między innymi do katalogów stron, wymienić się odnośnikami z innymi stronami, wykupić reklamy i tak dalej. Można też wykorzystać tzw. marketing szeptany, a więc umieszczać na różnych stronach (np. forach) wpisy, które będą kierować po więcej informacji na naszą stronę.