Gwałtownie spada liczba rozpoczynanych budów i pozwoleń na budowę wydawanych deweloperom. Rynek mieszkaniowy ma się coraz gorzej.

Przez ostatnich 12 miesięcy do użytkowania oddano w Polsce 152 940 lokali mieszkalnych - informuje Główny Urząd Statystyczny. To wprawdzie o 7,1 proc. więcej niż rok wcześniej, ale warto zaznaczyć, że roczna dynamika z miesiąca na miesiąc spada. We wrześniu ubiegłego roku wynosiła 19,1 proc., w lutym 2013 r. 12,1 proc., a w kwietniu 7,9 proc. Miesiąc do miesiąca 152,9 tys. oznacza wzrost o 0,15 proc.

 W ostatnim roku firmy deweloperskie oddały do użytkowania 62,6 tys. mieszkań, czyli o 10,3 proc. więcej niż rok temu, podczas gdy jeszcze trzy miesiące temu dynamika wynosiła 22,2 proc., a nieco ponad pół roku temu było to 35 proc.

Liczba inwestycji oddanych przez klientów indywidualnych wyniosła 82,8 tys. lokali, o 7,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

 

Cały artykuł : forsal.pl , "Mieszkania na sprzedaż : deweloperzy budują coraz mniej".

 


Serwis wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka) m. in. w celach statystycznych,reklamowych i zapamiętania preferencji użytkowników. Klikając "Akceptuję" lub korzystając dalej z serwisu bez zmian tych ustawień wyrażasz zgodę na zapisywanie ich przez Twoją przeglądarkę internetową lub inne urządzenie końcowe. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia w swojej przeglądarce    internetowej.  

Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Akceptuję